КНП "ГЛОБИНСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ" Глобинської міської ради

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

Запрошуємо донорів!

Подаруйте життя іншим

        Здається, ми всьому знайшли заміну: штучна їжа, масаж безконтактний, зв´язок бездротовий, штучне освітлення. На відміну від цього, людську кров не можна замінити нічим. Кров – це життя.

Єдиним джерелом одержання крові є тільки повністю здорова людина – донор. Донор – значить дарувати . Для всіх людей дарування крові – це акт високого гуманізму і громадської зрілості, здатність відчути чужий біль, як свій.

Тільки завдяки донорам, людям щирого серця, лікарня забезпечуються необхідною кількістю донорської крові. А це в свою чергу, дає можливість лікарям проводити найскладніші операції, рятувати людям життя.

Із розвитком медичної науки стало очевидно, що не завжди і не всім необхідна цільна кров, інколи достатньо перелити тільки плазму – рідку частину крові, інколи виникає необхідність переливання лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів, відмитих еритроцитів.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, незалежно від статі та професії. Разова доза кроводачі 450 мл. Повне відновлення складу крові в організмі донора відбувається через 2 місяці.

Варто пам´ятати, що донорство не шкідливе, організм дуже швидко справляється з незначною втратою крові і відновлює її. Навпаки, як зазначають фахівці, фактор здачі крові може розцінюватися як фактор біогенної стимуляції всіх процесів в організмі. Клітина відновлюється і людина молодшає. Донорство має сприятливий вплив: у людини поліпшується обмін речовин, самопочуття, повністю зберігається працездатність.

Держава гарантує захист прав донора та охорону його здоров’я, а також надає йому пільги.

Донорам, які безоплатно здали кров у кількості 40 – разових максимально допустимих доз Президент України присвоює звання «Почесний донор України» з врученням нагрудного знаку та відповідного посвідчення до нього.

Відповідно ст. 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» передбачено збільшення надбавки до пенсії особам, нагородженим знаком «Почесний донор України», у розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Життя – це найдорожче, що є у людини.

На жаль, воно дається лише один раз, а ми незастраховані від нещасних випадків, хвороб тощо. І коли трапляється несподіване горе, на допомогу приходять донори – люди, які мають відношення до великого дива – другого народження людини. Тож давайте пам´ятати про життєву важливість донорства.

Запрошуємо мешканців міста та району, хто вирішив поділитися власною кров´ю, у відділення переливання крові КНМП «Глобинська ЦРЛ», що знаходиться на четвертому поверсі хірургічного корпусу щовівторка. При собі необхідно мати паспорт.

Подаруйте частину Вашої крові, вона необхідна для врятування життя хворим.

Директор КНМП «Глобинська ЦРЛ»

Людмила Мигаль

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .