На виникнення та розвиток злоякісних пухлин у людському організмі впливають велика кількість хімічних, фізичних, біологічних та соціальних чинників.
У виникненні раку значне місце займають хронічні запальні та деструктивні процеси і захворювання, які змінюють нормальні механізми відтворення та заміни здорових клітин організму.
Для того, щоб максимально уникнути утворення злоякісних пухлин необхідно систематично, не рідше 1 – 2 раз на рік проходити медичне обстеження, звертатись до свого сімейного лікаря, лікарів КНМП «Глобинська ЦРЛ». При наявності у людини хронічних захворювань, передракових станів проходити обстеження раз у півроку, проходити лікування у лікаря-фахівця з даного виду патології, що є дієвою запорукою запобіганню та ранньому виявленню онкологічного захворювання.
Легковажне відношення до свого здоров´я, відтермінування зі зверненням до лікаря призводить до задавненої форми онкологічної хвороби, розповсюдженню ракових клітин по всьому організму людини і унеможливлює радикальне, а іноді і повне знищення ракової пухлини.
Побутує думка, що на ранніх стадіях онкологічних хвороб симптомів захворювання немає. Але вони є і це може бути:
- невмотивована слабкість, втомлюваність
- погіршення апетиту
- схуднення
- анемія (зниження гемоглобіну у крові)
- зміна кольору шкіри
- кровотечі, яких раніше не було
- виявлення на шкірі, слизових оболонках виразок, ерозій, родимих плям, затвердінь, що помітно збільшуються в розмірах та тривалий час не заживають
- ущільнення, затвердіння в молочних залозах у жінок та грудних залозах чоловіків (1000 чоловік – у одного)
- зміна голосу, осиплість
- утруднення ковтання їжі
- важкість в ділянці шлунку після вживання їжі, нудота, блювання
- погіршення зору, слуху, нюху, смаку, головні болі, яких раніше не було, порушення координації при ходьбі
- утруднення при сечовиділенні, часте сечовиділення
- розлади випорожнення кишківника
Адміністрація КНМП «Глобинська ЦРЛ» ініціює виділення коштів із бюджету Глобинської ОТГ на проведення лабораторних досліджень для жителів громади на виявлення тяжких онкологічних захворювань у чоловіків (простати); жінок (статевих органів); небезпечних інфекційних захворювань у вагітних, що можуть спричинити тяжкі вроджені захворювання у новонароджених.
11.12.2019 р. Лікар-онколог Чорнуха Л. В.